Розпочато маркування веломаршрутів по Чернігівщині

Довгоочікувана подія сталася на початку осені цього року. Першими стартували шість маршрутів по місту та за за його межами різного рівня складності, а саме: 9301 – Адреналін-пляж, 9302 – Дитинець, 9401 – Три богатирі, 9402 – Подгірне,  9403 – Прогулянка вздовж Десни та 9404 – Таємниці Седнева. Ці маршрути мають стати візитівками для велотуристів та місцевих мешканців.

В багатьох містах нашої країни вже користуються популярністю серед велосипедистів марковані за європейським зразком велосипедні шляхи, вони з”єднують міста, селища та туристично-історичні пам”ятки архітектури. Ця тенденція не оминає і наше місто, а так як ми хочемо зробити цей проект на новому, високому рівні для Чернігова, вирішили скористатися проектом Національного Стандарту України “Знакування туристичних шляхів”. Цей проект дає чіткі вказівки як може виглядати маркер, якого кольорового відтінку повинен бути велосипедний а якого лижний чи водний маршрут. Також згідно додатку “А” Національного Стандарту, для Чернігівської області були виділені коди з 93 по 96, а саме при маркуванні ці коди розподілились так: 93.. – міські маршрути, 94.. – районні маршрути, 95.. – обласні маршрути. Де в номері маршрута замість крапок після коду буде унікальний номер який складатиметься з двох цифр. Також кожен маршрут має унікальний QR код, считавши який на мобільний пристрій, користувач отримає максимум вичерпної інформації включаючи детальну мапу та GPS трєк маршруту. Завдяки такій функції маркування, буде легше оріентуватися на місцевості та знаходити цікаві об”екти.

Ці маршрути мають заволікати іноземних велосипедистів та велосипедистів з України, і позитивно позначатися на туристичній привабливості міста. Адже наш край багатий на красиві пейзажі та історичні пам”ятки. В нашій області активно починають діяти пункти прокату велосипедів та “зелені садиби”, які повинні стати закладами дружніми до велосипедистів.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В таких готелях окрім номерів для проживання та кафе будуть з”являтись кімнати для зберігання велосипедів на нічний час, велопарковки, мийки та набори інструменту для обслуговування велосипедів. Цими послугами можуть скористатися всі бажаючи хто хоче провести вихідні зі своєю родиною за межами міста. Так можна подорожувати на велосипеді не тільки за межі міста а й за межі країни, адже у нас вже з”явилася перша Європейська вело доріжка EuroVelo-4  яка починається у  французькому місті Роскофф, проходить до Києва і складає ця доріжка вже 4000 кілометрів. На своєму шляху маршрут проходить територіями Бельгії, Німеччини, Чехії та Польщі.

DSC05618

В майбутньому виїжджаючи з Чернігова на велосипеді можна буде дістатися півдня України по маршруту “Чумацький шлях” або Білоруської Біловезької пущі, та потрапити на своєму ровері до Європи, увесь час рухаючись по маркованим велосипедним маршрутам та доріжкам Європейського зразка.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *